Twilight Serbia
DOBRODOSLI NA FORUM O TWILIGHT-U!!
P.S.Forum je noviji...
GOSTI NE VIDE CEO FORUM,TEK KAD SE REGG MOZETE VIDETI FORUM!A VERUJTE MI NECETE SAZALII!
TAKO DA SE TRAZE 2 MODERATORA i DIZAJNERE!!
REGISTRUJTE SE,BUDITE REDOVNI I AKO ZNATE DA RADITE U PS ILI IMATE ISKUSTVA SA FORUMIMA PRIJAVITE SE!
ADMIN TEAM!
Twilight Serbia
DOBRODOSLI NA FORUM O TWILIGHT-U!!
P.S.Forum je noviji...
GOSTI NE VIDE CEO FORUM,TEK KAD SE REGG MOZETE VIDETI FORUM!A VERUJTE MI NECETE SAZALII!
TAKO DA SE TRAZE 2 MODERATORA i DIZAJNERE!!
REGISTRUJTE SE,BUDITE REDOVNI I AKO ZNATE DA RADITE U PS ILI IMATE ISKUSTVA SA FORUMIMA PRIJAVITE SE!
ADMIN TEAM!
Twilight Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Serbia


 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Hannah Dakota Fanning - Biografija!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
*TWILIGHT girl*
THE CULLEN CLAN
THE CULLEN CLAN
*TWILIGHT girl*


Ženski Ovan Broj poruka : 5935
Vampire age : 7381
Reputation : 1
Datum upisa : 11.06.2009
Godina : 29
Lokacija : in Forks with Edward.....xDD

Hannah Dakota Fanning -  Biografija! Empty
PočaljiNaslov: Hannah Dakota Fanning - Biografija!   Hannah Dakota Fanning -  Biografija! EmptySub Feb 27, 2010 9:00 pm

Dakota Fanning (Conyers, Georgia, 23. veljače 1994.) je američka dječja glumica, najpoznatija po ulogama u filmovima "Ja sam Sam", "Rat svjetova". i "Charlotteina mreža". Osvojila je nekoliko nagrada, i do sada ostvarila četrdesetak uloga, a svi koji su s njom radili hvale njenu glumu.

Raniji život

Dakota je rođena kao Hannah Dakota Fanning, jer je majka htjela ime Hannah, a otac Dakota. Prijatelji i rodbina ju obično zovu samo Dakota. Dakotina majka Joy je bivša tenisačica, a otac Steve J. Fanning je prije igrao amaterski bejzbol, a sada prodaje elektroniku u Los Angelesu. Dakota ima mlađu sestru Elle, koja je također glumica. Dakota je Njemačkog i Irskog podrijetla, te su ona i njena obitelj baptisti.

Početak karijere

Dakota je počela glumiti u dobi od pet godina nakon što se s legendarnim glazbenikom Ray Charlesom pojavljivala u televizijskoj reklami za državnu lutriju, isto tako bila je izabrana i za reklamu za Tide. Njezina prva značajna uloga bila je u NBC-ovoj seriji "ER" kao gostujuća glumica u jednoj epizodi, za koju kaže da joj je jedna od dražih uloga ("Glumila sam žrtvu u prometnoj nesreći koja ima leukemiju. Morala sam nositi ovratnik i cijev za disanje dva dana snimanja"). Nakon toga, imala je nekoliko gostujućih uloga u televizijskim serijama uključujući: "CSI: Crime Scene Investigation", "Prijatelji", "The Practice"," Spin City", "Malcolm u sredini" i "Ally McBeal". 2001., bila je izabrana za ulogu s Sean Pennom u filmu "Ja sam Sam", u kojem je glavna priča da se čovjek s mentalnim oštečenjem bori za skrb nad svojom kćeri (koju igra Dakota). Tom ulogom postala je najmlađa glumica (2002. je imala osam godina) koja je ikada bila nominirana za "Screen Actors Guild nagradu". Dobila je nagradu udruge filmskih kritičara, ali je bila premala da dosegne mikrofon pa ju je, tijekom govora zahvale, držao Orlando Bloom.

Karijera od 2002. do 2007.

2002, redatelj "Steven Spielberg" unajmio je Dakotu za glavnu ulogu Allison "Allie" Clarke/Keys u znanstveno-fantastičnoj mini-seriji "Oteti". Od tada, primila je nekoliko pozitivnih filmskih kritika. Iste godine pojavila se u tri filma: kao oteta žrtva u filmu "Trapped", kao mlada verzija Reese Witherspoon u filmu "Sweet Home Alabama", i kao Katie u filmu "Hansel and Gretel". No, više je bila istaknuta u dva filma objavljena 2003., igrajući u filmovima "Djevojke iz visokog društva", i kao Sally u filmu "Mačak u šeširu". Isto tako, posudila je glas nekim animiranim likovima. 2004. godine Dakota je dobila ulogu u filmu "Tjelesna straža", partner joj je bio Denzel Washington. 2005. glumila je zajedno s Robert De Nirom" u filmu "Igra skrivača". Iste godine je posudila glas Lilo u animiranom filmu "Lilo & Stitch 2: Stitch s greškom". Nakon toga dobila je jednu od svojih najvažnijih uloga u filmu "Rat svjetova" u kojem glavnu ulogu ima Tom Cruise. Redatelj "Steven Spielberg" uzeo ju je za tu ulogu jer ima mogućnost da prikaže svoj lik kao da je izložen pravoj situaciji. 2005., je isto tako završila sa snimanjem filma "Sanjarka: Nadahnuto istinitom pričom", u kojem glumi s Kurt Russellom koji je rekao da je Dakota najbolja glumica s kojom je ikada radio u cijeloj svojoj karijeri, u tom filmu glumi i Kris Kristofferson koji je rekao da je ona kao reinkarnirana Bette Davis.

Po završetku snimanja "Rata svjetova" bez ikakve pauze prebacila se na snimanje filma "Charlotteina mreža", snimanje je završeno u svibnju 2005. godine u Australiji. Preko ljeta 2006. godine, Dakota je počela raditi na svom najkontroverznijem filmu "Hounddog". "Hounddog" je priča o Lewellen (Dakota Fanning), djevojčici koja postaje žrtva silovanja. Režiserka Deborah Kampmeier bila je pod stalnim napadima kritike zbog filma "Hounddog" koji je premijerno prikazan na festivalu "Sundance" 2007. godine. I prije prvog prikazivanja filma, na Sundance festivalu, američko udruženje "Krščanska filmska kritika" pozvalo je na bojkot filma zbog nasilnih scena u kojima je glumila Dakota Fanning. Međutim, mlada glumica branila je svoju glumu u ovom filmu.

Karijera od 2008. – trenutna


U siječnju 2008, Dakota počinje sa snimanjem filma "The Secret Life of Bees" s Jennifer Hudson i Aliciom Keys. Drugi potencijalni projekt je film "The True Confessions of Charlotte Doyle" koji bi režirao Danny DeVito.

Privatni život

Dakota je ovisnica o čitanju, voli plesti, plivati, jahati, klavir, violinu, balet i mnogo drugih stvari. Nosi aparatić za zube i još jedno ortodonsko pomagalo. 2006. bila je pozvana da se pridruži "Akademiji Pokretne Slike i Znanosti", kao najmlađa osoba ikada sa samo 12 godina.
Nazad na vrh Ići dole
http://twilightserbia-4ever.vampire-legend.com
~Johnny's little girl~
THE CULLEN CLAN
THE CULLEN CLAN
~Johnny's little girl~


Ženski Bik Broj poruka : 1895
Vampire age : 2048
Reputation : 5
Datum upisa : 02.07.2009
Godina : 28
Lokacija : At La Push!! :D :D :D

Hannah Dakota Fanning -  Biografija! Empty
PočaljiNaslov: Re: Hannah Dakota Fanning - Biografija!   Hannah Dakota Fanning -  Biografija! EmptyNed Feb 28, 2010 3:23 pm

Wow, nisam znala! Tnx!
Nazad na vrh Ići dole
 
Hannah Dakota Fanning - Biografija!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hannah Dakota Fanning - Filmografija!
» Jamie C. Bower - Biografija
» Sta misllis o Dakoti Fanning?
» Kako vam se svidja kako je Dakota odglumela Jane?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Twilight Serbia :: JANE/Dakota Fanning-
Skoči na: