Twilight Serbia
DOBRODOSLI NA FORUM O TWILIGHT-U!!
P.S.Forum je noviji...
GOSTI NE VIDE CEO FORUM,TEK KAD SE REGG MOZETE VIDETI FORUM!A VERUJTE MI NECETE SAZALII!
TAKO DA SE TRAZE 2 MODERATORA i DIZAJNERE!!
REGISTRUJTE SE,BUDITE REDOVNI I AKO ZNATE DA RADITE U PS ILI IMATE ISKUSTVA SA FORUMIMA PRIJAVITE SE!
ADMIN TEAM!
Twilight Serbia
DOBRODOSLI NA FORUM O TWILIGHT-U!!
P.S.Forum je noviji...
GOSTI NE VIDE CEO FORUM,TEK KAD SE REGG MOZETE VIDETI FORUM!A VERUJTE MI NECETE SAZALII!
TAKO DA SE TRAZE 2 MODERATORA i DIZAJNERE!!
REGISTRUJTE SE,BUDITE REDOVNI I AKO ZNATE DA RADITE U PS ILI IMATE ISKUSTVA SA FORUMIMA PRIJAVITE SE!
ADMIN TEAM!
Twilight Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Serbia


 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Colorizacija!

Ići dole 
AutorPoruka
*TWILIGHT girl*
THE CULLEN CLAN
THE CULLEN CLAN
*TWILIGHT girl*


Ženski Ovan Broj poruka : 5935
Vampire age : 7381
Reputation : 1
Datum upisa : 11.06.2009
Godina : 29
Lokacija : in Forks with Edward.....xDD

Colorizacija! Empty
PočaljiNaslov: Colorizacija!   Colorizacija! EmptySub Sep 05, 2009 4:46 pm

Colorizujemo ovu sliku
Colorizacija! Th_colorizationbase10

Pochinjemo sa bojenjem koze:
Uzmi novi layer, ispuni ga ovom #fdc087 bojom, i postavi na soft Light i opacity na 68 % (mada ti menjaj kako tebi odgovara).
Pa onda josh jedan layer, pa njega ispuni ovom #ff8769 bojom. ja sam ga postavila isto na soft Light a opacity na 80 % , i onda na ovom layer-u idi na Layer > Layer Style > Color Overlay, pa izeberi ovu boju #ff8769, i postavi na soft light, a opacity na 100 %.
E sad ja na sve dodajem i layer sa crnom bojom, da bi mi bila malchice tamnija boja, ali ti ne morash( njega postavim na soft light, a opacity menjaj kako ti odgovara). treba da izgleda ovako
E onda kliknite na layere sa bojo I obrishite je sa ochiju, usana, zuba, kose, a poshto se na ovoj slici ne vide zubi ja cu obrisati samo boju preko ochiju, jer je usne I kosu lako prefarbati I kad su ovakave boje. Ovako
E sad za bojenje ochiju mozete koristiti brush ili neshto od adjustments-a, ja najcheshce koristim color-balance, ako radite sa adjustmentsima duplirajte pochetni layer(to je slika koju colorizujete), I onda obojite, a ako koristite brush nema potrebe da duplirate pochetni layer vec samo dodajte novi layer I na njemu menjate opacity I blending mode dok ne dobijete ono shto zelite.Moje do sada izgleda ovako.
*A u sluchaju da se na slici vide zubi koristite dodge tool da ih izbelite, dodge tool isto tako mozete koritstiti I na ochima da izbelite onaj deo oko oka ako je sluchajno suvishe siv. *
Shto se tiche usana za njih uzimamo novi layer (layer >> New >> Layer…), Uzmete brush, odaberete boju I polako krente da farbate, onda promenite blending mode kako vama odgovara, moj je na soft light. (blending mode se menja ovako) Do sada imamo ovo.
Onda za kosu, radimo isto shto I za usne, znachi nov layer, odaberete boju, I farbate, I ponovo menjate blending mode. Ja sam za moju izabrao crnu boju I blending mode stavio na softlight I duplirao taj layer I postavio ga na overlay, opacity 20 %, ja sam malo I obrve ofarbao. I to je kraj.
I moj finalni rezultat je ovo:

Colorizacija! Th_6
Nazad na vrh Ići dole
http://twilightserbia-4ever.vampire-legend.com
 
Colorizacija!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Twilight Serbia :: Zabava :: Photoshop :: Tutorijali-
Skoči na: